TESTOVI

Honor 7C

Skoro klasa iznad
EKRAN / REZOLUCIJA
KAMERA / VIDEO
BRZINA / CHIPSET
MEMORIJA / RAM

Ocjena članka

0

Ocijeni test

3.5/5 - (2 votes)

Honor 7 serija mobitela koja uključuje modele 7A, 7S i najjači 7C ima vrlo sličan vizualni izgled, a glavna misao vodilja je ponuditi što moderniji dizajn, poneki dašak više klase i dobre performanse za naravno što manju cijenu. Model Honor 7C je hardverski najopremljeniji od spomenutog trojca, no i cijena mu je najviša.

 

Dizajn i ergonomija

Već smo spomenuli kako Honor 7C izgleda slično kao modeli 7A i 7S, a to znači da je telefon modernih zaobljenih linija, s prednje strane dominira veliki ekran s omjerom stranica 18:9 i ne prevelikim obrubima ekrana o čemu ćemo nešto kasnije. Kućište je kompaktno, izrađeno od brušenog aluminija.

Honor 7C stražnja strana
Metalno kućište sa stražnje strane ima utore za dvostruku kameru i čitač otiska prsta

Na stražnjoj strani se nalaze dvostruke kamere s bljeskalicom i čitač otiska prsta, a gornji i donji dio kućišta odvojen je tankom crtom i druge je boje. S prednje strane je velika staklena ploha. Sve tipke smještene su s desne strane kućišta, a microUSB i 3,5 mm utor za slušalice na donjoj strani zajedno sa zvučnikom. Telefon je klizav i zbog veličine mogao bi biti problematičan ergonomski. Mjesto za čitač otiska prsta je na dobrom mjestu, a kvaliteta izrade je odlična.

 

Zaslon

Honor 7C ekran
Veliki 6” IPS ekran sa samo HD rezolucijom, ali dobrom kvalitetom prikaza

Ekran je IPS i vrlo dobrih karakteristika prikaza, a jedina mu je mana rezolucija, koja je za ovako veliki 6’’ ekran u 2019. godini premalih 1440 x 720. No, ako niste navikli na veliki PPI u stilu flagship modela, nećete biti nezadovoljni jer Honor 7C sve to nadoknađuje kvalitetom prikaza, pa je gledanje multimedije na ovom uređaju užitak. Dobar je i na izravnom danjem svjetlu/suncu.

 

Performanse i autonomija

Honor 7C najjači je od spomenutog pristupačnog trojca i u ovaj cjenovni rang donosi vrlo dobar Qualcomm Snapdragon 450 čipset, koji je zamjetni upgrade od 430-ice, i 3 GB radne memorije. To znači da ćete sve zadatke koje na njemu trebate obaviti riješiti bez problema, ako se ne radi o najjačim igračim naslovima s 3D grafikom. Naš je model stigao s 32 GB interne memorije. Baterija od 3000 mAh dovoljna je za dan i pol korištenja ili jedan dan vrlo intenzivne uporabe.

Honor 7c performanse

Dodatne značajke

Uređaj dolazi s čitačem otiska prsta koji nas je kao i obično kod Huaweia oduševio brzinom. Doslovno instantno otključavanje ekrana i bez grešaka u očitanju. Dolazi s podrškom za dvije SIM kartice i podrškom za dodatnu microSD karticu. Nema podršku za NFC niti brzo punjenje.

 

Operativni sustav

Telefon dolazi s Android 8.0 i Honorovom softverskom nadogradnjom u vidu EMUI 8.0 sučelja, koje je karakteristično po izostanku izbornika s aplikacijama. Sve je, u iPhone stilu, na početnim ekranima, a tu su i brojne opcije customiziranja prikaza koje donosi ne previše nametljivi EMUI. Ima svoj dizajn ikona, dopadljivih živih boja.

Honor 7C performanse Honor 7C sučelje fotoaparata

 

Kamere

Honor 7C dolazi s dvije stražnje kamere, jednom od 13 i jednom od 2 megapiksela, koja je ispomoć u fotografiranju popularnog bokeh efekta. Zamućivanje oko objekta slike solidno je izvedeno i ukupna kvaliteta fotografija stražnje kamere je zadovoljavajuća, dok je selfie kamera nešto slabijih mogućnosti, a dolazi s 8 megapiksela. Glavna stražnja kamera ima f/2.2 otvor blende i podršku za PDAF+.

Honor 7C test kamere
Kvaliteta je solidna i u zahtjevnim uvjetima, no oštrina se smanjuja, ali softver uspijeva spasiti sliku
Honor 7C test selfie kamere
Selfie slike su zaglađene što mi daje nerealan izgled, ali u usporedbi s konkurencijom u ovom cjenovnom rangu ima zadovoljavajuće rezultate

Honor 7C sudjelovao je na Vidilabovom usporednom testu budget telefona do 1500 kuna i možete pogledati kako su ispale sve fotografije s tog testa. Također smo odradili zanimljivo testiranje na zimskim uvjetima da provjerimo bateriju.

Zaključak

Honor 7C zadovoljit će korisnike u ovom cjenovnom rangu, budući da dizajnerski i izvedbeno izgleda kao skuplji uređaj. Donosi solidne performanse, veliki kvalitetni IPS ekran, doduše slabije rezolucije i dobre foto mogućnosti, pogotovo stražnje kamere.

 

Plus

+ Dizajn

+ Čitač otiska prsta

+ Autonomija baterije

+ Stražnja kamera

Minus

– Niža rezolucija ekrana

 

 

 

3.5/5 - (2 votes)
string(4) "test" array(0) { }
string(4) "test" array(0) { }
string(4) "test" array(0) { }
string(4) "test" array(0) { }
string(4) "test" array(0) { }
TEST MJESECA

TEST: Samsung Galaxy Z Fold6

string(4) "test" array(0) { }

Najnovije mobilne tarife

string(4) "test" array(0) { }

TOP 10

  • Najpopularnije
  • Najbolje ocijenjeno
string(4) "test" array(0) { }

Usporedi mobitele

 
Primjer slika za usporedbu 1
Primjer slika za usporedbu 1