Googleov prvi čip iz vlastite radinosti Tensor, pokreće nedavno predstavljene Pixel 6 i Pixel 6 Pro telefone. Radi se o 5 nm čipsetu zasnovanom na Samsungovom proizvodnom procesu. Ima zanimljivu konfiguraciju s dvije Cortex-X1 jezgre i dvije nešto starije Cortex-A76 jezgre te četiri Cortex-A55.
Pojavili su se prvi Geekbench testovi, koji su nam otkrili koliko je ovaj čip dobar u usporedbi s konkurencijom. CPU performanse nešto su lošije u odnosu na Snapdragon 888 i Exynos 2100, pa čak i u usporedbi s iPhoneom iz 2018 godine.
Google Pixel 6 Pro (2021) vs iPhone XS Max (2018) Geekbench result
No comment🤐 pic.twitter.com/a11E4EqAhQ— S PAIN (@9lekt) October 24, 2021
No, GPU performanse su iznenađujuće dobre. Pixel 6 / 6 Pro opremljeni su Mali-G78 MP20 grafičkim procesorom. U 3DMark’s Wildlife Extreme benchmarku, Pixel 6 nadmašio je većinu Android telefona.
Google Tensor Soc GPU performance is the best of any Android soc so far.
Now only question left is efficiency and sustained performance.
Source: https://t.co/qlYznHEXUO#GooglePixel6 #GooglePixel6Pro pic.twitter.com/Fz28CRhR4X— Golden Reviewer (@Golden_Reviewer) October 24, 2021
Tensor čip ima i poseban procesor za strojno učenje. Ovo je posebno bitno kod algoritama za obradu fotografija, što bi Pixelima moglo donijeti prednost kad je u pitanju kvaliteta fotografija, kao i za neke naprednije efekte (Motion Blur, Speech Enhacement, Motion Mode i tako dalje).