Moderno ruho u klasičnom izdanju
Samsung Gear S3 Classic
Ekran, baterija
Ekran je promjera 1,3 inča, na toj površini nalazi se mreža od 360 x 360 piksela koji tako daju gustoću od 278 ppi. Super AMOLED ekran zaštićen je Gorilla staklom koje dobiva maksimalnu ocjenu jer sat omogućuje vidljivost i pri direktnom suncu. Ne postoji senzor koji će sam podešavati jakost osvjetljenja, kao što nude neki modeli kao Motorola, ali u tom slučaju nemate puni 360-stupanjski ekran nego se pri dnu ekrana nalazi taj senzor. Nama se ovako ipak više sviđa, a za jakost osvjetljenja se i sami možemo pobrinuti preko brzog izbornika jednostavnim povlačenjem prsta s vrha ekrana prema dolje.
Koristili smo Samsung Gear S3 Classic duže vrijeme tijekom testa i odmah ćemo vam odati vrlo bitan podatak: baterija može izdržati četiri dana! I to u normalnim uvjetima za nas tehnofrikove. Samsung je na prezentaciji u rujnu 2016. obećao da će baterija nove generacije satova Gear trajati četiri dana. Sigurno je da smo taj podatak uzeli sa zrnom sumnje, ali u praksi se ispostavilo da je vrlo točan podatak i zaista smo imali četiri dana autonomije, bez da smo štedjeli sat.
Sat smo koristili za sve notifikacije koje inače dobivamo na mobitelu, čak su nam i svi dolazni pozivi dolazili na sat, a na neke od njih smo se i javili. Rezultat: sugovornici su nas vrlo razgovjetno čuli, a pravi test smo napravili dok smo peglali košulju i razgovarali. U toj situaciji sat se stalno kreće po prostoru, zakreće se mikrofon koji hvata naš glas, a rezultat je opet bio vrhunski, prema reakcijama sugovornika. Sat nema svoj utor za SIM nego se preko Bluetootha transferira poziv s mobitela.
Hardver, povezivost
Unutar kućišta Samsung je smjestio svoj čipset Exynos 7270 na kojem se nalazi dvojezgreni procesor na taktu od 1 GHz. Radna (RAM) memorija iznosi 768 MB, interna memorija 4 GB bez mogućnosti proširenja. Nije nam niti potrebna proširivost jer sve se povlači iz memorije telefona.
Samsung je u sat smjestio velik broj različitih senzora i tehnologija – GPS je integriran, ima Bluetooth i Wireless pa ako na mobitelu isključimo Bluetooth, a nalazimo se unutar istog prostora u kojem su na isti wireless ruter spojeni i sat i mobitel onda se i na taj način obavlja sinkronizacija podataka s mobitela na sat. Ima NFC za tržišta na kojima je moguće plaćanje. Inicijalno, sat podržava čak i komunikaciju s automobilskim sustavima kroz otključavanje brava itd.
Zgodno, pametni satovi su konačno počeli imati svrhu jer smo se sve do sada pitali čemu imati uređaj na ruci koji je inferiorniji od mobitela s kojeg praktički samo preslikava sve informacije. Sad je ovo ipak djelomično samostalni uređaj koji se uz pomoć nabrojanih i drugih senzora tlakomjer, visinomjer (Altimetar i barometar) žiroskop, akcelerometar, senzor otiska prsta…
Komentiraj
U svakom slučaju, mislim da je riječ kao kod auta koji svi troše 4,1 litru na 100km, a u stvarnosti 8.... 2 dana je top... 06-02-2017 16:20